13

Очистка трубопроводів великих діаметрів

Фахівцями компанії “Крок” (красноярська філія) були успішно виконані роботи по очищенню двох трубопроводів освітленої води Ново-Іркутської ТЕЦ із застосуванням технології “снаряда” струминної кавітації (пристрій очищення трубопроводів – УОТ)

Трубопровід освітленої води – труба Ø530×10, довжина 3,5 км, товщина відкладень від 100 до 50 мм на стінку, міцність відкладень від піщаних до тих, що міцних, що зцементувалися.

Через велику кількість відкладень кожен трубопровід очищали в два етапи, тобто частинами по 1,5 і 2 км, “продукти” очищення скидали на грунт.

 

Трубопроводи до очистки:

1

Трубопровід 1 – початкова дільниця

2

Трубопровід 1 – друга дільниця

3

Трубопровід 2 – початкова дільниця

 

4

Трубопровід 2 – друга дільниця

5

видалення продуктів очистки

 

Трубопроводи після очистки:

6

7

9

Наглядний об’єм видалених відкладень:

 10

 

11

12

Опис технологічного процесу:

Очищуваний трубопровід дренується, вирізується приймальне вікно в яке встановлюється “снаряд”, конструкція якого у кожному окремому випадку індивідуальна і залежить від розміру трубопроводу і характеру відкладень в нім.

13                                « УВПС-500» и «УВПС-400» 14                         «Снаряд» в трубі

Після установки “снаряду” в трубопровід подають воду і підвищують тиск в нім (“штатними” насосами – багери, освітленої води). Досягши достатнього перепаду тиску води на пристрої воно починає переміщення по трубопроводу.

Технологічний процес забезпечує очищення відкладень різних речовин : піщано-мулких, золошлаковых, відкладень солей, продуктів корозії та ін. Найбільший ефект при очищенні досягається на трубах, товщина відкладень в яких не перевищують 30% Ду на сторону, тобто зменшення Ду не більше 60%. При цьому пропускна спроможність очищеного трубопроводу складає не менше 97% пропускної спроможності нового трубопроводу. Швидкість просування очисного пристрою по магістралі трубопроводу складає 0.5 – 0,7 м/с. Час, витрачений на проведення цього виду робіт, залежить від протяжності ділянки, що очищається, і наявності на нім поворотів, компенсаторів і так далі. Трубопроводи, що очищаються, можуть знаходитися на естакадах або під землею. Конструкція “снаряда” повністю унеможливлює його “застрявання” в труб, і будь-який момент часу його положення визначається з точністю до одного метра.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>