Постійно зростаюче населення і зростання споживання привів нас до виникнення велетенських гір відходів. На додаток до цього, є стара “спадщина” у вигляді переповнених звалищ. Досі звичайним рішенням по утилізації відходів було спалювання їх в сміттєспалювальних печах. Проте це рішення має ряд недоліків.
Системи фільтрів, необхідні для таких комплексів вимагають великих інвестицій, майже так само як і для великого підприємства. Із застосуванням технології спалювання, отруйні залишки накопичуються в процесі спалювання, і мають бути поховані, як небезпечні відходи. Це стосується фільтраційного опадів, а також золи і шлаків. Цей спосіб тільки зменшує об’єм сміття, але не усуває небезпеки, яка виходять з нього.
Ефективність енергії, отриманої при згоранні, не є оптимальною і містить багато відходів.
Тому актуальним підходом для остаточного поховання відходів є технології, які були використані впродовж тривалого часу для виробництва енергії з вугілля або лігніту. Газифікація офіційно класифікуються у всьому світі в якості найкращої доступної технології (НДТ).
Найактуальнішою технологією по остаточній утилізації будь-якого роду відходів, являється плазмова газифікація або плазмове сприяння газифікації.
Вона може бути використана для перетворення вуглецьвмісної сировини в синтез-газ, який може бути використаний для вироблення електроенергії і інших корисних продуктів, таких як транспортні палива. У прагненні понизити як економічні, так і екологічні витрати управління твердими побутовими відходами (який включає будівельні відходи і будівельне сміття) у ряді міст застосовують установки плазмової газифікації і направляють свої відходи на ці об’єкти. У Японії є місто який повністю переробляє усі свої відходи для виробництва енергії за допомогою газифікації. Крім того, різні галузі, в яких утворюються небезпечні відходи як частину виробничих процесів (наприклад, хімічній і нафтопереробній промисловості) використовують плазмову газифікацію в якості ефективного засобу регулювання потоків цих відходів.
В процесі газифікації, повністю відсутні шкідливі залишки. Синтез-газ має високу теплотворну здатність і оптимальну міру чистоти. З іншого боку ми отримуємо мінерал, скловидний шлак, який використовується як будівельний матеріал. Міцний шлак може ізолювати навіть радіоактивні елементи.
Цей спосіб утилізації відходів вже успішно використовується в США, Канаді, Японії і Кореї. У Європі досі слабо розвинені ці технології, але це швидше не з технічних причин, а економічним. Оскільки європейські компанії, використовують засоби приватних інвесторів, вкладені у фінансування сміттєспалювальних заводів, то вони чекають коли ці заводи будуть повністю амортизовані.
Плазмова газифікації забезпечує ряд ключових переваг:
• Розблоковує велику кількість енергії з відходів
• Сировина може бути змішана, наприклад з твердих побутових відходів, біомаси, шин, небезпечних відходів, відходів подрібнених автомобілів
• Він не створює метан, потужний парниковий газ
• Це не спалювання і тому не роблять вилуговного шлаку або попелу
• Це знижує необхідність для поховання відходів
• Він робить синтез-газ, який можна спалювати в газовій Турбіні або в поршневій для виробництва електроенергії або подальшої переробки і отримання хімічних речовин, добрив або транспортного топлива-снизить потреба в первинних матеріалах для їх виробництва
• Він має низький рівень викидів в довкілля
Хочете отримати детальнішу інформацію дивіться тут, або зв’яжіться з нами.